7 myśli nt. „Planowanie wyprawy”

 1. Nie istotnie Tatry czy inne góry. U nas w Karkonoszach bywają miejsca naprawdę niebezpieczne a panienki się spotyka w japonkach lub tatusiów z niemowlakami w spacerówkach… Zero wyobraźni… O pijanych turystach to już mi się mówić nie chce…

 2. Bardzo mądrze piszesz! Znowu jestem pod wrażeniem ile w to musiałeś włożyć pracy. Brawo!
  Te same wskazówki tyczą się również wspinania w Tatrach.
  My z mężem zawsze planujemy, gdzie będziemy się wspinać z pewnym wyprzedzeniem, a następnie śledząc prognozy pogody na dany dzień ewentualne weryfikujemy nasze cele.
  Jeśli idziemy na jakąś drogę po raz pierwszy, dowiadujemy się, czy ona jest bezpieczna, jaką ma asekurację (my chodzimy tylko na te z dobrą asekuracją), jaką trudność, ile mniej więcej czasu zajmuje jej przejście, gdzie są ewentualne wycofy itd.
  Oczywiście prognozę pogody i to w kilku wersjach mamy w mobilnym necie. Na bieżąco sprawdzamy co może się dziać za np. 3 h.
  Znajomość topografii podczas wspinania jest niezbędna. Ale jak się aktywnie poznaje góry od samego początku. Nie ma większych z tym problemów ;) Np. my w miarę poznaliśmy rejon Hali Gąsienicowej, gorzej jest trochę z Morskim Okiem. Ale jak poszliśmy na Klasyczną na Mnichu też nie zabłądziliśmy :P :)
  Wiadomo trudności drogi i jej długość trzeba dopasowywać do swoich możliwości. Tyczy się to zarówno wspinania jak i turystyki :)
  pozdrawiam! :D

 3. Dokładnie planuję każdy wypad w Tatry i w zupełności się zgadzam z tym o czym tu piszesz.
  Pozdrawiam:)

 4. Świetnie podsumowane. Planując swoje wyjścia postępuję dokładnie tak jak Ty. A noclegi rezerwuję już w lutym… Drogę do wybranego celu rozeznaję bardzo dokładnie, dlatego nie czekają na szlakach przykre niespodzianki! Ale tych wskazówek, bardzo ważnych, nie czytają ludzie, którzy przypadkowo „wpadają” pobiegać po Tatrach. Jest ich niemała liczba, niestety.
  Poza tym świetny blog! Serdeczności!

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Dołącz do 1 553 obserwujących.

%d bloggers like this: